Google, Bard sohbet robotunun yerini alması için Gemini’yi piyasaya sürdü

Google, kısa ömürlü Bard hizmetinin yerine daha gelişmiş yapay zeka sohbet robotu “Gemini”ni tanıttı.

Aralık ayında tanıtılan Bard, ChatGPT gibi sohbet robotlarıyla rekabet etmek üzere duyuruldu ancak sunumlarda yeterince etkileyici bulunmadı. Hatta Google çalışanları lansmanı “başarısız” olarak nitelendirdi ve CEO Sundar Pichai’yi eleştirdi.

Okumaya devam et “Google, Bard sohbet robotunun yerini alması için Gemini’yi piyasaya sürdü”

Google, yapay zekaya yönelik ‘artan talebi’ karşılamak için Birleşik Krallık’taki veri merkezini duyurdu

Google, yapay zeka ve bulut hizmetlerine yönelik “artan talebi” karşılamak amacıyla Birleşik Krallık’ta yeni bir veri merkezine 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Okumaya devam et “Google, yapay zekaya yönelik ‘artan talebi’ karşılamak için Birleşik Krallık’taki veri merkezini duyurdu”

Google, yapay zeka destekli yeni tarayıcı tabanlı geliştirme ortamı Project IDX’i başlattı

Google, web ve çok platformlu uygulamalar oluşturmak amacıyla yapay zeka destekli tarayıcı tabanlı bir geliştirme ortamını tanıttı. Bu yeni girişimin adı “Project IDX” olarak duyuruldu. Halihazırda Angular, Flutter, Next.js, React, Svelte ve Vue gibi popüler çerçeveleri ve JavaScript ile Dart dillerini destekleyen bu platform, Python ve Go gibi dillere de destek sunmayı planlıyor.

Okumaya devam et “Google, yapay zeka destekli yeni tarayıcı tabanlı geliştirme ortamı Project IDX’i başlattı”

Google’dan Kariyerinize Katkı Sağlayacak 7 Ücretsiz Yapay Zekâ Kursu

Google Cloud, yapay zeka alanında sunulan 7 yeni ürün kursuyla bilgi edinme ve insanlarla iletişim kurma süreçlerini kolaylaştırıyor.

“Bu, Üretken Yapay Zekanın ne olduğunu, nasıl kullanıldığını ve geleneksel makine öğrenimi yöntemlerinden nasıl farklı olduğunu açıklamayı amaçlayan giriş düzeyinde bir mikro öğrenme kursudur. Ayrıca kendi üretken yapay zekâ uygulamalarınızı geliştirmenize yardımcı olacak Google Araçlarını da kapsıyor.”

Okumaya devam et “Google’dan Kariyerinize Katkı Sağlayacak 7 Ücretsiz Yapay Zekâ Kursu”