OpenAI’nin ilk küresel ofisi Londra’da açılacak

OpenAI

OpenAI ilk uluslararası ofisini Londra’da kuracağını açıkladı.

Bu stratejik hamle, OpenAI’nin faaliyetlerini genişletme, farklı bakış açılarını kucaklama ve yapay genel zekanın (AGI) tüm insanlığa fayda sağlamasını sağlama misyonunu hızlandırma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Olağanüstü yetenek havuzuyla tanınan Londra, OpenAI’nin uluslararası ofisi için ideal konum olarak seçildi. Şehrin canlı teknoloji ekosistemi, misafirperver düzenleyici ortamı ve gelişen yenilikçiler topluluğu, OpenAI’nin en son araştırma ve mühendislik yeteneklerini geliştirmesi için mükemmel bir merkez haline getiriyor.

Londra ekipleri yerel topluluklar ve politika yapıcılarla yakın işbirliği içinde çalışarak OpenAI’nin güvenli AGI yaratma ve teşvik etme misyonu doğrultusunda işbirliğini teşvik edecekler.

OpenAI’nin İnsanlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Diane Yoon, “Araştırma ve geliştirme ayak izimizi Londra’ya genişletmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

“Güvenli AGI yaratma ve teşvik etme çabalarımızı güçlendirmek için Araştırma, Mühendislik ve Pazara Açılma işlevlerinin yanı sıra diğer alanlarda dinamik ekipler kurmaya hevesliyiz.”

OpenAI, doğal dil işleme, takviye öğrenme ve diğer alanlarda atılımlar yaratarak yapay zeka araştırmalarının ön saflarında yer almıştır. Uluslararası ofisinin kurulmasıyla OpenAI, Londra’da mevcut olan çeşitli uzmanlık ve perspektiflerden yararlanarak yeteneklerini daha da güçlendirmeyi ve etkisini artırmayı amaçlıyor.

OpenAI CEO’su Sam Altman da Londra ofisinin gelecekteki beklentilerine ilişkin heyecanını paylaştı.

Altman, “Bu genişlemeyi, dünya standartlarında yetenekleri çekmek ve AGI geliştirme ve politikasında yenilikçiliği teşvik etmek için bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

“Geleceğin getirecekleri ve Londra ofisimizin güvenli yapay zekanın oluşturulması ve yaygınlaştırılmasına yapacağı katkılar konusunda heyecanlıyız.”

Londra’da fiziksel bir varlık kurarak OpenAI, yerel kurumlar, üniversiteler ve endüstri uzmanlarıyla daha yakın ortaklıklar kurabilir ve YZ inovasyonunu ilerleten işbirlikçi bir ortamı teşvik edebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Geri Bildirimleri
Tüm yorumları görüntüle