Pony Toyota, Çin’de robotaksileri üretmek için ortaklık kurdu

Otonom sürüş alanında faaliyet gösteren Pony.ai ile otomotiv devi Toyota, bir gün sürücüsüz robotaksiler geliştirmek üzere iş birliği yapacaklarını duyurdular.

Bu işbirliğini hayata geçirmek için iki firma, Toyota China ve Çin devletinin sahip olduğu otomobil üreticisi GAC’nin ortak girişimi olan GAC Toyota Motor Co. tarafından yaklaşık 139 milyon dolarlık bir sermaye ile bu yıl ortaklık kurmayı hedefliyor.

Okumaya devam et “Pony Toyota, Çin’de robotaksileri üretmek için ortaklık kurdu”

Yapay Zekanın Geleceği: İnsanlık İçin Tehdit mi Yoksa Fırsat mı?

Günümüzde yapay zeka, hızla gelişen bir teknoloji alanı haline gelmiştir. İnsanları etkileyen ve hayatlarını değiştiren bu teknoloji, aynı zamanda geleceğin nasıl şekilleneceği konusunda da tartışmalara yol açmaktadır. Yapay zeka, insanlığa büyük fırsatlar sunabileceği gibi, aynı zamanda bir tehdit oluşturma potansiyeli taşımaktadır. Bu makalede, yapay zekanın geleceğiyle ilgili bu tehdit ve fırsatların ne olduğunu anlamaya çalışacağız.

Okumaya devam et “Yapay Zekanın Geleceği: İnsanlık İçin Tehdit mi Yoksa Fırsat mı?”

Yapay zeka yardımı kullanan geliştiriciler genellikle hatalı kod üretiyor

Stanford Üniversitesi bilgisayar bilimcileri tarafından yapılan bir çalışma, yapay zeka destekli asistanlar kullanan geliştiricilerin genellikle daha hatalı kod ürettiğini ortaya koydu.

Do Users Write More Insecure Code with AI Assistants?” başlıklı makale, geliştiricilerin tartışmalı GitHub Copilot gibi yapay zeka kodlama asistanlarını kullanımını inceliyor.

Okumaya devam et “Yapay zeka yardımı kullanan geliştiriciler genellikle hatalı kod üretiyor”